Критерии поиска

2 года и менее
3 - 4 года
5 - 6 лет
7 - 8 лет
9 - 10 лет
более чем 10 лет
менее чем 10 m
10 - 12 m
13 - 15 m
16 - 18 m
более чем 18 m
4 коек либо меньше
5 - 6
7 - 8
9 - 10
11 или более коек
1 каюта
2 каюты
3 каюты
4 каюты
5 кают
6 и более кают
1 туалет
2 туалета
3 туалета
4 туалета
5 или более туалетов
яхта
эксклюзивная яхта
катамаран
моторная яхта
хаусбот
гулет
страхование залога
только онлайн
только акции

Гонконг - чартер яхт, путеводитель, описание, маршруты, фотографии

Чартер яхт Гонконг То место, где Восток встречается с Западом, место где наверное самая большая плотность населения. Разноцветный, полный фестивалей и несмотря на тесные застройки, полный зелени и парков.

Hongkong - specjalny region administracyjny Chińskiej Republiki Ludowej, znajdujący się na wschodnim wybrzeżu Chin, nad Morzem Południowochińskim. Zajmuje półwysep Koulun oraz liczne przybrzeżne wyspy. Największe z wysp to: Lantau (147,16 km²), Hongkong (80,5 km²) oraz Nanya Dao (13,74 km²). Wyspa Hongkong jest położona na Morzu Południowochińskim, przy ujściu Rzeki Perłowej (Zhu Jiang). Cieśniną oddzielającą wyspę od półwyspu jest Port Wiktorii, jeden z najgłębszych portów świata. Nowe Terytoria zajmują około 200 przybrzeżnych wysp i wysepek. Cały okręg liczy 234 wyspy.

W krajobrazie Hongkongu dominują pagórki, często ze stromymi zboczami. Najwyższym szczytem jest Tai Mo Shan, osiągający 958 m n.p.m. Niziny zajmują północno-zachodnią część półwyspu. Na całej powierzchni 1104 km² mniej niż 25% jest zajętych przez zabudowę. Resztę zajmują parki i rezerwaty przyrody.

Klimat Hongkongu jest zwrotnikowy, monsunowy. W zimie jest zimno i sucho, latem gorąco i wilgotno, a jesienią ciepło, słonecznie i sucho. Sporadycznie występują tajfuny.

Miasto Hongkong jest siedzibą wielu wielonarodowych organizacji, banków i firm a także centrum ruchu turystów, przyjeżdżających tu z całego świata głównie do sklepów wolnocłowych. W mieście przeważa nowoczesna zabudowa - jednym z najwyższych i najbardziej rozpoznawalnych budynków jest siedziba Bank of China Tower, autorstwa I. M. Pei. Budynek ten wywołał liczne kontrowersje, bowiem podczas jego budowy okazało się, że nie jest zgodny z powszechnie stosowanymi w budownictwie chińskim zasadami feng shui, gdyż miał ostre kąty.

W Hongkongu odbywają się liczne barwne święta i festiwale. Do najbardziej znanych należy chiński Nowy Rok, Święto Smoczych Łodzi, Święto Duchów, Święto Środka Jesieni, Qingmingjie czy zimowe przesilenie dnia z nocą.

Warto zobaczyć półwysep Kowloon a na nim tamtejszą Aleję Gwiazd z widokiem na las wieżowców na tle wzgórz wyspy Hongkong. Kolejna atrakcja to Świątynia Dziesięciu Tysięcy Buddów oraz Sik Sik Yuen Wong Tai Sin – świątynia taoistyczna poświęcona bogu Wong, która stała się miejscem kultu trzech wyznań: taoizmu, buddyzmu i konfucjanizmu. To kultura chińska w pigułce: numerologia, wróżby, kalendarz księżycowy, feng shui, kult przodków i legendy, a w podziemnym przejściu koło świątyni swoje gabinety mają wróżbici.

Wzgórze Wiktorii na wyspie Hong Kong, ze wspaniałą panoramą miasta oraz Świątynią Man Mo wzniesioną na cześć bogom: literatury- Man i wojny- Mo. Oprócz tego warto odwiedzić Soho – barwną dzielnicę ciągnąca się wzdłuż najdłuższych na świecie ruchomych schodów, które rano zwożą do pracy mieszkańców wzgórz, by popołudniu jechać już wyłącznie w górę. W zatoce po drugiej stronie wzgórz wyspy znajduje się miła wioska Stanley , gdzie można odpocząć od zgiełku miasta.  Lubiący aktywność fizyczna na pewno z chęcią zapoznają się z 50 kilometrową trasą trekkingowi, która biegnie przez 5 parków krajobrazowych.

Wyspa Lantau: tu znajduje się Wielki Budda, podobno największy na świecie posąg Buddy na świeżym powietrzu  (34 metry wysokości i waży ponad 250 ton)Warta odwiedzin jest też wioska rybacka Tai O –na palach, przepleciona siatką wodnych kanałów, którymi suną łodzie. Przy odrobinie szczęścia można zobaczyć różowe delfiny żyjące w zatoce. Sama wioska to chiński folklor w niezaburzonej postaci- niezwykły kontrast z nowoczesnym miastem. W kartach lokalnych restauracji ryby i owoce morza niemal prosto z wody.

Czarter jachtów w Hongkongu odbywa się z mariny Heba Haven.

Ciekawostki i porady

- Paszport osoby przyjeżdżającej do Hongkongu musi pozostawać ważny co najmniej przez 1 miesiąc po upływie zakładanego okresu jej pobytu w Hongkongu. Natomiast paszport osób, które jedynie zatrzymują się w Hongkongu w tranzycie do niektórych miejsc regionu, jak np. Tajwan, Filipiny czy Indonezja musi pozostawać ważny przez co najmniej 6 miesięcy.

- W wielu miejscach publicznych i we wszystkich lokalach gastronomicznych obowiązuje zakaz palenia papierosów, którego złamanie grozi wysokimi grzywnami, a nawet aresztem, podobnie surowo karane jest śmiecenie w miejscach publicznych.

- W Hongkongu obowiązuje lewostronny ruch kołowy. Prawo jazdy polskie ani międzynarodowe nie są honorowane. Na szczęście Hongkong posiada bardzo dobrze rozwiniętą i zorganizowaną sieć komunikacji publicznej, włączając w to rozbudowaną sieć metra, autobusy, minibusy, tramwaje i promy. Taksówki są stosunkowo niedrogie, jednak pamiętać należy, że dodatkowa opłata pobierana jest od klienta za przejazd autostradą, tunelami i mostami, a także za każdą sztukę bagażu umieszczoną w bagażniku samochodu.

- Dobrym posunięciem jest wykupienie zbliżeniowej karty Octopus, która po zasileniu odpowiednią kwotą (wielokrotność 50 HKD), służy również jako środek płatniczy w wielu sklepach sieciowych, jak również niektórych barach i restauracjach. Kartę można zasilać na stacjach metra oraz we wszystkich punktach handlowych akceptujących płatności tą kartą.

- W Hongkongu można znaleźć wiele domów towarowych, w których sprzedaje się lekarstwa medycyny tradycyjnej. Największa koncentracja tego typu sklepów jest w Sheung Wan. Można tam kupić nie tylko lekarstwa i zioła, lecz również suszone zwierzęta.